Jāzepa Baško raksti tagad mīt atsevišķā vietnē jazepsbasko.lv
  1. gada vasarā Edmunda Bērka fonds sagatavoja manifestu “Nacionālkonservatīvisma principi” (National Conservatism: A Statement of Principles), kuru ir parakstījuši vairāku Eiropas konservatīvo domnīcu darboņi, politikas komentētāji un grāmatu autori.
  1. gadā žurnālists Andre Visson izdevumā The Reader's Digest dalās ar vārdos nenosauktu amerikāņu ekspertu ieteikumiem par to, kā izprast krievus. Uzskatām, ka daži no šiem novērojumiem ir īpaši aktuāli un trāpīgi arī par šodienas Krieviju.

Lielu atsaucību socmedijos guvusī deputāta Aleksandra Kiršteina runa 2022. gada 15. decembrī kārtējā Saeimas sēdē, debatēs aicinot noraidīt kārtējo mēģinājumu virzīt Civilās savienības likumprojektu (CSL).

  1. gada 6. decembrī Juridiskās komisijas sēdē deputāts Gunārs Kūtris, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs, dalījās ar dažām zīmīgām atziņām, kas kliedē daudzu aktīvistu izplatītus maldus par Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra sprieduma ignorēšanu vai nepildīšanu.

Gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām, 2022. gada 12. septembrī izdevniecība Kodoka aicināja deputāta amata kandidātus atbildēt uz dažiem Kodokas lasītājiem svarīgiem jautājumiem. Uz sarunu aicinājām kandidātus no 16 dažādiem sarakstiem. Atsaucās kandidāti no 8 sarakstiem.

Kaŗš miera laikā

06.08.2022.

Publicējam Kronvaldu Ata 1870. gada rakstu par karu miera laikā jeb par kultūrkaru starp divām "partijām" — kalpināšanas partiju un brīvības jeb vaļības partiju.

Pūļi, 1. daļa

23.01.2022.

Pirmā daļa no 3. februārī iznākušās grāmatas Lielā Covid-19 panika nodaļas Pūļi. Kas ir pūļi, kā tie veidojas un attīstās, kādus pūļus varējām novērot kovida laikā.

  1. gada 23. septembra sēdē 13. Saeima izskatīja Juridiskās komisijas virzīto priekšlikumu grozīt Saeimas kārtības rulli, liedzot parlamenta ēkās ienākt cilvēkiem, pret kuriem ir vērstas starptautiskas sankcijas, pat ja viņi ir balsojuši par LR Neatkarības deklarāciju. Tas bija partijas Konservatīvie mēģinājums rakstīt likumu konkrētam cilvēkam, kuru viņi vairs negribēja redzēt Saeimas tuvumā. Frakcijām nepiederošajam deputātam Didzim Šmitam bija ko teikt.

Par lokdauniem un demokrātijas apdraudējumiem sarunājas pensionētais AK Augstākās tiesas tiesnesis lords Sampšens un Džejs Batačarja.

Saruna ar Stenfordas profesoru Džeju Batačarju par Greitbaringtonas deklarācijas praktisko ieviešanu, par sabiedrības veselības politikas politisko būtību, par lokdauniem un to nodarīto kaitējumu, par nākotni, kuru varam izvēlēties, par zinātnisko brīvību Stenfordā un daudz ko citu.

Sadarbībā ar The Epoch Times publicējam sarunu ar Hārvardas profesoru, biostatistiķi un epidemiologu Dr. Martinu Kuldorfu. Šajā sarunā Kuldorfs atbild uz jautājumiem par Covid-19 imunitāti, vakcīnām, delta paveidu, un to, kāpēc viņš uzskata, ka pasaules reakcija uz Covid ir lielākais sabiedrības veselības fiasko vēsturē.

Juris Rudevskis izklāsta astoņus konservatīvisma pamatprincipus.

Rīgas Laiks 2020. gada novembra numurā publicētas Agneses Irbes piezīmes par Dzīvesbiedru likumu. Tas ir viens no apjomīgākajiem līdz šim latviešu valodā publicētajiem konservatīvajiem skatījumiem uz laulību.

Greitbaringtonas deklarācijas teksts latviešu valodā. No angļu valodas tulkojusi Aija Dvinska.