Lielā Covid-19 panika

Kas notika, kāpēc un ko darīt tālāk

Pols Fraiterss, Džidži Fostere, Maikls Beikers

Lielā Covid-19 panika
  • Tulkotāji: Aija Dvinska, Arnis Žikars, Inese Purgaile, Zane Ozola, D.L., Sandra Strīķe, Sandra Rutmane, Jāzeps Baško
  • Redaktori: Jāzeps Baško, Aija Dvinska, Inese Purgaile, Gunārs Zeps, Ilze Podniece, Romāns Putāns, Marika Zelča-Čerāne, Krišjānis Lācis, Ilona Siņelobova, Marina Baško
  • Korektors: Edžus Zakss

Uzmanību! Šajā steigā rediģētajā grāmatā galvenais redaktors J.B. ir pieļāvis vairākas kļūdas, tai skaitā dažas būtiskas. Teksts nav tik augstas raudzes, kāds ir ierasts citās Kodokas grāmatās.

2020. gada pirmajā pusē izcēlušās panikas rezultātā gandrīz visas pasaules valdības ierobežoja iedzīvotāju pārvietošanos, iztraucēja bērnu izglītošanu, atcēla normālās individuālās brīvības, pārņēma veselības aprūpes sistēmu un citos veidos pastiprināja tiešu kontroli pār cilvēku dzīvi. Mēģinājumi pārvaldīt jaunā koronavīrusa izplatību vairumā valstu palielināja gan no vīrusa, gan citām veselības problēmām mirušo skaitu. Dažas valstis un reģioni izkļuva no neprāta 2021. gada sākumā vai pat agrāk. Tomēr citu valstu valdības vēl 2021. gada vidū bija fanātiski apsēstas ar vīrusa kontrolēšanu.

Kāpēc 2020. gads tik pēkšņi un ar tādu spēku kļuva par globālās panikas gadu saistībā ar vīrusu, kas lielākajai daļai cilvēku ir tik tikko bīstamāks par parastās gripas vīrusu? Šī grāmata atklāj, kā šis neprāts sākās, kas to uzturēja un kā tas varētu beigties. Pievienojieties Džeinai, kas pakļaujas, Džeimsam, kas izlemj, un Džasmīnai, kas šaubās - trim galvenajiem grāmatas stāstījuma daļas varoņiem. Viņu pieredze ilustrē to, kas notika ar atsevišķiem cilvēkiem un ar viņu starpniecību ar veselām sabiedrībām, un stāsta mums — ja vēlamies ieklausīties — kā izvairīties no atkārtošanās. Šis literārais izklāsts ir caurvīts ar detalizētiem ziņojumiem par faktiskajiem datiem un padziļinātiem pētījumiem, kas parasti ir palikuši apslēpti plašsaziņas līdzekļu neprāta un sabiedrības veselības iestāžu realizētās aizmiglošanas pārpilnībā.

lapaspuses: 376
vāki: mīkstie
ISBN: 978-9934-9049-1-2