Saistībā ar grāmatas Pūļa neprāts iznākšanu latviešu valodā tās tulkotāja Karīna Tillberga savus Facebook sekotājus uzrunāja ar šādiem vārdiem:

Gribēju teikt dažus vārdus par manis tulkoto Daglasa Marija grāmatu Pūļa neprāts, kuras vērtību apliecina vien tas, ka esmu pārvarējusi slinkumu un kaut ko uzrakstījusi. Man būtu ļoti žēl, ja šis neapšaubāmi aktuālais, interesantais un labi uzrakstītais darbs nepamanīts iejuktu grāmatnīcu plašā sortimenta raibumā.

No sirds iesaku šo grāmatu ikvienam, kurš interesējas par mūsdienu sociālo paradigmu, tās tendencēm un iespējamajiem attīstības virzieniem. Dāsni izmantojot viņam raksturīgo ironiju un neskaitāmus piemērus “iz dzīves”, autors analizē jau labu laiku aktuālo trendu, proti, apsēstību ar LGBT, feminisma, rasu un identitātes jautājumiem, kas diemžēl ir kļuvusi par visnotaļ neviennozīmīgu tendenci. Riskējot kļūt par soctīklu agresīvo lietotāju upuri un izpostīt savu karjeru, Marijs uzskatāmi parāda, ka:

  1. cilvēkam ir tendence akli sekot aktuāliem un it kā progresīviem trendiem, ne mirkli nepadomājot par to jēgu, būtību un sekām;
  2. cilvēkam piemīt apbrīnojama spēja novest līdz absurdam jebkuras tendences, lai cik pozitīvas tās sākumā būtu bijušas;
  3. cilvēkā joprojām mīt mūsu aizvēsturisko senču instinktīvais naids pret visu ārēji un iekšēji atšķirīgo un citādi domājošo, kuru tagad ļauj veiksmīgi kultivēt sociālo mediju piedāvātās iespējas.

Un, galvenais, tas māca domāt un izvērtēt jebkuras idejas un sociālās parādības, izlaižot to visu caur savu prātu (ja, protams, konkrētais prāts sniedz šādu iespēju), nevis, īpaši neiespringstot, kļūt par kāda moderna trenda vai ideoloģijas fanu, galvenokārt tāpēc, lai iekļautos meinstrīmā, nevis, pas′ die′s, kaut mazākajā mērā atšķirtos no visiem apkārtējiem.

Un nē, grāmatas autors nav ortodoksāls pusmūža homofobs ar iepelējušiem uzskatiem; Daglass Marijs ir Rietumos gana pazīstams žurnālists, salīdzinoši jauns un izskatīgs gejs, kuram ir dota tik reti sastopamā spēja analizēt pasauli, abstrahējoties no masu trendiem un raugoties uz visu ar neatkarīga novērotāja bezkaislīgo skatienu.

Te būs divi citāti: “Mūsdienu sabiedrībā ir ne mazums cilvēku, kuri alkst cīnīties uz barikādēm, kad revolūcija jau sen ir beigusies – varbūt viņi tur jūtas kā mājās, bet varbūt viņiem vienkārši nav, kur iet.” “Feminisms līdzinās vilcienam, kas uzņem ātrumu, salauž barjeru sliežu ceļa galā un pilnā sparā traucas tālāk tieši tad, kad ir sasniegts galapunkts.”

lapaspuses: 368
vāki: mīkstie
ISBN: 978-9934-9049-4-3